Namaz Vakti

Namaz Vakti

7,043 500,000 - 1,000,000
  • Author:

  • Latest Version:

    2.1.8

  • Publish Date:

Namaz Vakti v2.1.8 Apk [Unlock All Fiture] - Application Apk Download

*Namaz vakitlerini 5 farklı widget olarak ekleme
*Widget ve durum çubuğunda sonraki vakit zamanını ve kalan zamanı görme
*Widgetlerde ayet meallerini ve hadis-i şerifleri görme ve paylaşabilme
*Namaz vakti öncesi alarm
*Mübarek günlerde ve istenirse bir gün öncesinde Öğle vaktinde uyarı
*Namaz vaktinde telefonu otomatik olarak sessize alma ve belirlenen süre sonunda normal konuma dönme
*Hicri takvim
*Güneşe göre pusula
*Manyetik kuzeye göre pusula
*Aya göre pusula
*Ay ve güneş ile ilgili astronomik bilgileri alabilme
*Otomatik konum tespiti ve vakit hesaplaması (özellikle yurtdışı ve ilçeler için)
*Cuma namazı için farklı ayarlanabilir alarm

Uygulama namaz vakitlerini internet üzerinden çekmemekte, hesaplama yöntemi ile tespit etmektedir. Bu nedenle 1dk-2dk kadar diyanet vakitleri ile farklı olabilir.

Ayrıca kıble yönünün tayinini güneşe,aya ve manyetik kuzeye göre yapabilirsiniz. Pusula üzerindeki ibreler manyetik kuzey, güneş, ay ve kıble yönünü gösterecektir.

Uygulamadaki hem ezan öncesi hem de ezan sırasında alarm/ezan özelliğini, ezan vakitleri yanında bulunan simgelere dokunarak aktif hale getirip kullanabilirsiniz. Tüm alarm ve ezan uyarılarını ayarlar kısmından geçici olarak iptal edebilirsiniz. Alarm ve Ezan sesinin yükseklik ayarını telefonun ses ayarları kısmındaki bildirim sesi ayarlarından yapabilirsiniz.

Namaz vakitlerinde telefonu her vakit için ayrı ayarlanabilen süre kadar sessize alabilirsiniz.

Ayrıca hesaplama pozisyonunu otomatik olarak tespit edebilirsiniz. Böylece listede kayıtlı olmayan bölgeler için de namaz vakitlerini öğrenebilirsiniz.

Namaz vakitlerini widget olarak ekleyebilirsiniz. Widget üzerinde namaz vakitlerini görebilir, her namaz vakti değişecek ayet ve hadis-i şerifleri okuyabilirsiniz. Tüm ayet mealleri Diyanet İşleri web sitesinden, tüm hadisler riyazüs salihin`den alınmış olup kaynakları belirtilmiştir.

45 derece enlem üzerindeki ülkelerde Yatsı ve İmsak vakti farklı hesaplanmaktadır. Bu ülkelerdeki yatsı için hesaplama uygulama içine dahil edilmiştir. İmsak vakti için tedrici geçiş olduğundan hesaplama ile Diyanet vakitleri arasında farklılıklar olabilmektedir.

Uygulama namaz vakitlerini internet üzerinden çekmemekte, hesaplama yöntemi ile tespit etmektedir. Bu nedenle 1dk-2dk kadar diyanet vakitleri ile farklı olabilir. Herşeyin en doğrusunu Allah bilir.

Kalibrasyon seçeneği uygulamaya dahil edilmiştir. Hesapla bulunan vakitler için + ya da - değer girilerek, öne ya da sonraya çekilebilir.

Whats New
2.1.8 - Hicri takvimdeki hata düzeltildi ve çeşitli iyileştirmeler yapıldı.
More From Devloper